Konvičky Yixing

GPS - programy GETrack a odGPS - GEOCACHING

Program odGPS


odGPS (domovská stránka: www.biketransalp.de)

Velikou výhodou je i možnost zasílání SMS s aktuální polohou na předem zadané telefonní číslo, což se může hodit v nouzi nebo při různých dobrodružných hrách v terénu. Dále lze kontrolovat sílu signálu a využít kvalitní kompas (navádí do dalšího bodu zájmu na trase s uvedením vzdálenosti k němu). Poslední verze zvládá také export ve formátu KML – opět prohlížení v Google Earth (kvůli absenci paměťové karty jsem bohužel neměl možnost vyzkoušet). V současné době je aplikace odGPS k mání jako freeware, jen musíte kontaktovat autory a zaslat jim BT adresu vašeho mobilního telefonu (více se dozvíte na stránkách programu).

GETrack 1.50 (autor: Björn Quentin, www.mobile-j.de)

Jiný program, původně vytvářený pro PDA, který autoři přepracovali do verze odGPS 1.5 J2ME Edition. Má množství podobných funkcí – zaznamenává trasu, nadmořskou výšku (maximální, minimální a současnou hodnotu) a zeměpisné souřadnice, zobrazuje ale navíc také údaje o aktuální a průměrné rychlosti. Díky uložení tzv. waypointů a celých tras z nich vytvořených je schopen dovést vás na začátek trasy nebo do určitého (uloženého) bodu.
(Použity obrázky ze stránek www.biketransalp.de)
Pokud vlastníte mobilní telefon Siemens (podporované modely - CX75, M75, SL75, S65, S75, SK65, SP 65 - opět nutnost BT připojení GPS modulu) nebo Nokia (Nokia S40, S60 Series, optimalizováno pro Nokia 6230i. Ale také např. pro 6230, 8800, 6270, 6280, 6630, 6680, 6681, N70, N90, N91). Kupodivu i tato aplikace funguje na mé „pokusné“ Nokii 6021, bohužel bez možnosti exportovat / importovat trasy, protože nemá paměťovou kartu.
Majitelům PDA je nabízena i verze pro Windows CE (www.outdoor-gps.de), oba projekty spolupracují.
Velikou výhodou je i možnost zasílání SMS s aktuální polohou na předem zadané telefonní číslo, což se může hodit v nouzi nebo při různých dobrodružných hrách v terénu.
Dále lze kontrolovat sílu signálu a využít kvalitní kompas (navádí do dalšího bodu zájmu na trase s uvedením vzdálenosti k němu). Poslední verze zvládá také export ve formátu KML – opět prohlížení v Google Earth (kvůli absenci paměťové karty jsem bohužel neměl možnost vyzkoušet).

V současné době je aplikace odGPS k mání jako freeware, jen musíte kontaktovat autory a zaslat jim BT adresu vašeho mobilního telefonu (více se dozvíte na stránkách programu).


20.02.2006
poslední aktualizace 20.02.2006