Konvičky Yixing

GPS - programy GETrack a odGPS - GEOCACHING

GPS


Po dlouhých letech jsem si splnil malý sen - pořídit si "GPSku" pro použití k našim výletům pěšky, na kole i na běžkách. Už od začátku roku 2004 jsem se zájmem sledoval ceny přístrojů a jejich parametry a dumal o nějaké levné variantě pro měření uběhnuté, ujeté nebo ušlé vzdálenosti, včetně zobrazení rychlosti a převýšení.
Mapové přístroje se pohybují od 10000,- Kč výš, nemapové lze sehnat už za 4000,- Kč. Další zajímavou variantu představují Palmy a PDA s GPS integrovaným nebo připojitelným (například přes Bluetooth). Uvažoval jsem i o hodinkách s výškoměrem, koupil si krokoměr (a měřil jím běhání i chůzi), ale lákadlo GPS mě nepustilo. Konzultoval jsem to i s kamarádem Boďou, který nemapový GARMIN vlastní a ukázal nám jeho použití v praxi (výlet na Lysou horu a další).
V roce 2005 "odešel" můj starý mobilní telefén Ericsson a nahradil jsem ho Nokií 6021. Původně jsem uvažoval o nějakém chytrém telefonu - smartphone s operačním systémem Symbian, ale to by znamenalo zhruba dvojnásobnou investici! Řešení jsem našel během ledna 2006... aplikace německých programátorů GETrack a odGPS byly sice autory psány původně pro smartfouny (OS Symbian) a PDA, ale s radostí jsem zjistil (a dal vědět překvapenému autorovi GETracku), že fungují i na "obyčejném" telefonu podporujícím JAVU.


Díky za Váš zájem!
návštěv na této stránce (od 21.02.2006)
Návštěvní kniha - sekce GPS a GEOCACHING

*** ***

20.02.2006
poslední aktualizace 20.02.2006